decor

ЗОР на водній основі

 

Абсолютно всі види механічної обробки металу припускають наявність потужних сил тертя в зоні контакту інструменту із заготовкою. Така дія погіршує якість оброблюваних поверхонь, прискорює знос обладнання, через перегрівання змінює властивості та структуру металу, що обробляється. Уникнути негативних наслідків за різних видів металообробки допоможе використання ЗОРів.

Що таке ЗОР?

ЗОР (змащувально-охолоджуюча рідина) є багатокомпонентним складом, призначеним для охолодження і змащування деталей обладнання та оброблюваних заготовок з чорних і кольорових металів, а також сплавів.

Завдяки використанню таких робочих рідин зменшується тертя дотичних поверхонь, інструмент та заготівлі захищаються від перегріву та згубного впливу корозії, забезпечується порядок робочого простору (видаляється абразивна та дрібна стружка).

ЗОР на водній основі

Водозмішувані ЗОР найбільш поширені в металообробній промисловості. Є концентратом, який необхідно змішати з водою, після чого можна безпосередньо використовувати як змащувально-охолоджуючу рідину. У складі можуть мати рослинні або мінеральні олії, електроліти, спирти, емульгатори, біоциди, ефіри, бактерициди, інгібітори корозії, антипінні, протизносні та протизадирні присадки та інше.

До переваг даного виду емульсолів можна віднести:

  • простота приготування робочої емульсії;
  • більш висока порівняно з масляними ЗОР охолоджувальна здатність;
  • менша небезпека для персоналу, що працює з матеріалом;
  • відносно невисока вартість;
  • низька пожежна небезпека.

Класифікація ЗОР на водній основі

Постачання ЗОР цього виду здійснюється у вигляді концентратів, які готуються безпосередньо на місці використання. Запорукою отримання якісного матеріалу є правильність його розведення: необхідно додати концентрат у воду і ретельно все перемішати до отримання однорідної консистенції.

Залежно від дисперсності основного компонента ЗОРи цієї категорії бувають трьох основних видів:

  • Емульсійні ЗОР. У своєму складі мають до 75-85% мінеральних олій. Після змішування з водою виходить грубодисперсна емульсія молочно-білого кольору, що характеризується підвищеними змащувальними характеристиками.
  • Напівсинтетичні ЗОР. Мають колоїдний ступінь дисперсії. Мінеральна олія становить до 50% від загального обсягу. При з’єднанні з водою утворюється напівпрозорий робочий розчин з концентрацією 1-10 %. ЗОРи даного виду характеризуються однаково хорошими змащувальними та охолоджувальними показниками.
  • Синтетичні ЗОР. Базовими компонентами таких концентратів є поверхнево активні речовини, ефіри, водорозчинні полімери, жирні спирти та інші синтезовані продукти. У складі немає мінеральних масел. При з’єднанні з водою утворюють або мікроемульсії, або водні розчини, які використовуються в металообробці як ЗОР.

Купівля якісних робочих рідин – це запорука тривалої та ефективної роботи вашого обладнання. Наша компанія пропонує широкий вибір ЗОР на водній основі.

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.