decor

ЗОР на масляній основі

 

ЗОР (змащувально-охолоджуюча рідина) – це багатокомпонентний склад, який призначається для охолодження та змащування деталей обладнання та оброблюваних виробів із чорних та кольорових металів, сплавів. Завдяки використанню такого складу в рази зменшується тертя (що значно підвищує продуктивність роботи обладнання та його довговічність), інструменти та заготовки захищаються від перегріву та появи корозії, з робочої зони видаляється абразивний пил та дрібна стружка.

Олійні ЗОР

Олійні змащувально-охолоджуючи рідини складаються з мінеральних масел з можливим доповненням різними функціональними присадками. Основа становить близько 60-95% від усього обсягу, а комбінація присадок залежить від необхідного функціонального призначення робочої рідини. Залежно від властивостей використовуваної ЗОР до її складу можуть включатися антифрикційні, антикорозійні, протизадирні, протитуманні, протизносні, диспергуючі, миючі, антипінні присадки.

Виготовляються склади з нафтопродуктів, тому належать до горючих рідин.

Переваги масляних ЗОР

Порівняно з іншими змащувально-охолоджуючими засобами масляні ЗОР мають цілу низку переваг:

  • відмінні змащувальні властивості;
  • тривалий термін експлуатації робочого складу;
  • покращений захист інструменту від зносу та корозії.

Де застосовують масляні ЗОР та як правильно вибрати склад

Масляні ЗОР переважно застосовуються на металорізальних верстатах за важких умов роботи (коли швидкість подачі низька, а глибина різання досить велика). Емульсоли, основою яких є мінеральна олія, широко поширені в таких виробничих процесах, як розгортання, свердління, хонінгування. Застосовуються вони також і у випадках, коли ущільнення обладнання не дозволяє використовувати водомісткі продукти.

Даний вид змащувально-охолоджуючої рідини знайшов своє застосування також і в шліфувальних центрах ЧПУ щодо заточування осьового ріжучого інструменту. ЗОР у разі створює масляну плівку яка лежить на поверхні свердла і фрези, цим знижуючи вплив сили тертя на заготовку.

У чистому вигляді мінеральні олії без присадок досить обмежені у використанні. Найчастіше їх використовують для простих робіт з кольоровими металами (мідь, латунь, бронза), чавуном та вуглецевими сталями. Коли ж необхідно працювати з важкооброблюваними металами, купувати слід масляні рідини складнішого складу з присадками.

При покупці ЗОР для свого обладнання необхідно спиратися на основні показники, а саме: в’язкість, щільність та температура спалаху. Також слід врахувати конструкційні особливості обладнання та рекомендації, вказані заводом-виробником. Вибираючи між декількома змащувально-охолоджуючими рідинами зі схожими характеристиками, фахівці рекомендують віддати перевагу тому варіанту, який:

  • має більшу прозорість, завдяки чому покращиться огляд робочої зони;
  • не утворює масляного туману і тому є безпечним для персоналу;
  • не містить хлору і при цьому має високі змащувальні характеристики, забезпечує необхідну якість обробки.

 

Купівля якісних робочих рідин – це запорука тривалої та ефективної роботи вашого обладнання. Наша компанія пропонує широкий вибір ЗОРів на оливній основі. Крім основних позицій, як Емульсол, ЕТ-2У та ЕкоЕМ 1, ми також готові запропонувати інші, більш вузькоспеціалізовані варіанти.

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.