decor

ЗОР (змащувально-охолоджуючі рідини)

Мастильно-охолоджуючі технологічні засоби (МОТЗ) або як звичніше для нас – ЗОР (змащувально-охолоджуючі рідини) є багатокомпонентними складами, які є важливою складовою практично кожного технологічного процесу з обробки тиском і різанням. Точення, свердління, штампування або фрезерування – обійтися тут без спеціальних робочих рідин буде дуже складно. Найчастіше ЗОР застосовуються в металообробці, але можуть використовуватися також і для роботи з пластмасами та металокерамікою.

Використання у виробничих процесах ЗОР зменшує знос ріжучих інструментів, збільшує продуктивність обладнання, підвищує точність обробки деталей, а також робить роботу в цілому безпечнішою і набагато ефективнішою.

Функції ЗОР

До найважливіших функцій змащувально-охолоджуючих рідин можна віднести:

  • здатність вимивати із зони обробки абразивний пил та стружку;
  • захист інструменту, обладнання загалом та оброблюваних деталей від корозії;
  • покращення санітарно-гігієнічних умов роботи.

Склад ЗОР

Основна класифікація змащувально-охолоджуючих рідин проводиться в залежності від їх складу. Вибір на користь тієї чи іншої рідини здійснюється з огляду на сферу її використання. Існують масляні, водні та синтетичні ЗОР.

До складу рідин можуть включатися:

  1. На масляній основі: мінеральні, рослинні та тваринні олії.
  2. На водній основі: емульсоли із присадками сірки, фосфору, хлору.
  3. На синтетичній основі: поверхнево-активні та змочуючі речовини, антифрикційні присадки.

Купити ЗОР

Вибір змащувально-охолоджуючої рідини в кожному конкретному випадку залежатиме від виду і режиму обробки, способу подачі рідини, властивостей матеріалу, що обробляється, вимог до якості оброблюваних поверхонь і багато іншого.

Відмінні змащувальні властивості масляних ЗОР робить можливим їх використання при важких режимах обробки різанням (великі глибини різання, малі швидкості). Оскільки охолоджувальна здатність таких складів відносно невелика, рекомендується використовувати їх для обладнання, на якому передбачена додаткова система охолодження.

Перевагою складів на водній основі є чудові охолоджуючи властивості, тому їх часто застосовують при високошвидкісних операціях.

Синтетичні суміші вважаються найдорожчими, але при цьому вони здатні забезпечити обладнанню більш ефективну роботу, адже характеризуються досить високими змащувальними та охолоджувальними характеристиками.

 

Вибір та купівля змащувально-охолоджуючих рідин не завжди є простим завданням. І справа тут зовсім не в убогості асортименту – варіантів на ринку сьогодні достатньо, набагато важливіше підібрати дійсно якісний матеріал. У нашій компанії ви можете придбати ЗОР, а також інші робочі рідини. Якість товару підтверджено відповідними сертифікатами. Наші фахівці завжди допоможуть підібрати потрібні склади, виходячи з ваших запитів та конструктивних особливостей установок.

icon

Часті питання про змащувально-охолоджуючі рідини рідини ( ЗОР )

ЗОР – це змащувально-охолоджуючі рідини, що використовуються в металообробній промисловості для змащування інструментів та охолодження оброблюваного матеріалу.

ЗОР виконують три основні функції: змащування, охолодження та видалення стружки у процесі металообробки.

Склад ЗОР включає олії, воду та різні добавки. Олії забезпечують мастило, вода – охолодження, а добавки покращують властивості рідини.

Вибір залежить від типу оброблюваного матеріалу, умов металообробки та вимог до поверхневого шару деталі. Радиться консультація з фахівцями.

Високоякісні ЗОР сприяють підвищенню ефективності, зниження зносу інструментів та забезпечують кращі результати металообробки.

Так, неконтрольоване використання та викиди ЗОР можуть негативно впливати на навколишнє середовище. Тому важливо стежити за їхньою екологічною безпекою.

Утилізація ЗОР потребує спеціального підходу через їхній склад. Найкраще звернутися до професійних служб утилізації.

Так, існують біорозкладні варіанти ЗОР, розроблені для зниження впливу на навколишнє середовище.

Не всі ЗОР універсальні. Рекомендується вибирати їх у залежності від конкретного матеріалу, з яким працює виробництво.

В останні роки активно розробляються ефективніші, екологічно безпечні та інноваційні формули ЗОР, що покращують виробничі процеси.

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.