decor

Високотемпературні мастила

 

Високотемпературні мастила, як уже ясно з назви, відрізняються від інших робочих рідин здатністю зберігати свої змащувальні та захисні функції навіть в умовах високих температур. Такі склади ефективно справляються з поставленим завданням навіть за температур понад 150°С. При цьому в залежності від складу агрегатний стан мастил може змінюватися: одні при підвищенні температури стають рідкими, краще обволікаючи при цьому поверхні, інші, навпаки, загусають, створюючи надійний захисний шар.

Застосування високотемпературних мастил

Високотемпературні мастила в незначній кількості використовуються в побуті для обробки підшипників ковзання та кочення, ланцюгових та зубчастих передач.

Застосовуються вони також у конструкційних вузлах мотоциклів і автомобілів. Але найбільше такі мастила актуальні для промисловості, де спектр їх використання дуже великий. Не обійтися без високотемпературного мастила у важкому та легкому машинобудуванні, газо- та нафтовидобувній галузі, харчовій промисловості, при виробництві електродвигунів та багато іншого.

Склад високотемпературних мастил

Залежно від сфери використання високотемпературні мастила можуть відрізнятися за складом. Водночас принцип їх виготовлення завжди ідентичний. В основі таких матеріалів лежить синтетична або мінеральна олія, яка доповнюється загусником і пакетом присадок.

Усі компоненти підбираються з урахуванням необхідних функцій, що покладаються на мастило. Згущувачем, як правило, виступає 12-гідроксистеарат або літієве мило. Виготовлені на такій основі мастила не втрачають своїх властивостей у процесі нагрівання.

Класифікація високотемпературних мастил

Високотемпературні мастила в залежності від складу можна розділити на такі групи:

  • Мастила на силіконовій основі.

Виготовляються із синтетичних масел, які загущуються силікагелем. Порівняно з іншими мастилами такі склади мають відносно невисокий робочий температурний діапазон – 180-250°С.

Головною перевагою силіконових мастил є здатність створити міцний водонепроникний шар на поверхнях, що обробляються. Крім цього, такі мастила нечутливі до перепадів температур.

  • Мастило на літієвій основі.

Характеризуються високим класом в’язкості та протизадирними властивостями, завдяки чому часто використовуються для обробки мотоциклетних або автомобільних підшипників.

Здатність проводити струм дозволяє використовувати літієві мастила при виробництві електродвигунів, а також захисту електричних контактів в умовах високих температур.

Склади цієї групи не втратять своїх робочих якостей при температурах до 250°С, а деякі марки зберігають властивості до 340°С.

  • Графітові мастила.

Виготовляється з органічної олії, куди у великій кількості додається подрібнений графіт. Завдяки високому температурному показнику (до 400°С) такі мастила переважно використовуються в цехах, а також у котельнях.

  • Мідні мастила.

Використовуються у ливарних цехах, автомобілебудуванні. Характеризуються прекрасними водовідштовхувальними властивостями, що не вступають у контакт з металами. Здатні перенести температуру до 1000°С.

  • Керамічні мастила.

Відрізняються неймовірно високою температурною стійкістю, змащують і захищають поверхні від корозії, стійкі до вологих середовищ, не змінюють складу при взаємодії з різними агресивними речовинами.

 

Щоб купити якісні високотемпературні мастила, необхідно звертатися до офіційних дилерів на території України. Наша компанія пропонує широкий асортимент мастил для експлуатації в особливих умовах, серед яких такі поширені позиції, як Opet ARGA COMPLEX 2; SUNOCO ULTRA HIGH TEMP RED GREASE 2, BECHEM High-Lub FA 67-400 KS, BECHEM High-Lub FA 50, а також багато іншого.

Від правильного вибору мастильного матеріалу безпосередньо залежить довгостроковість та ефективність роботи механізмів, машин та обладнання. Наші кваліфіковані фахівці завжди допоможуть підібрати високотемпературне мастило в залежності від сфери його використання, а також необхідного функціонального призначення.

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.