decor

Олива трансформаторна

 

Трансформаторну олію отримують шляхом перегонки очищеної нафти сирої при температурі кипіння в 300-400°С. В результаті виходить масло з певними характеристиками, які залежать від властивостей нафти, що спочатку використовується.

Призначення трансформаторних олив

Є діелектриком, відводить тепло від частин, що нагріваються, запобігає зволоженню, а також виконує функції дугогасного середовища.

Електрообладнання (трансформатори, кабелі, вимикачі, конденсатори), яке працює під високою напругою, дуже швидко вийде з ладу, якщо не використовувати в роботі масло, основним призначенням якого є ізолювання струмопровідних обмоток. Крім цього, рідина охолоджує і гасить дугу. У міру нагрівання рідина циркулює, піднімаючись рахунок конвекції вгору по трубі до бака і опускаючись вниз після охолодження.

У разі пробою обмотки масло також здатне згасити дугу, що спалахнула. Це беззмінний діелектрик, завдяки якому заглушається шум роботи трансформатора, знижується рівень вібрації. Масляне середовище також запобігає поширенню електричного заряду.

Трансформаторна олія Т-1500 застосовується в маслозаповнених трансформаторах та вимикачах. У високовольтних трансформаторах його головною функцією є:

  • забезпечення бездоганної тепловіддачі;
  • перешкода короткому замиканню;
  • забезпечення ізоляції між обмотками;
  • перешкоджання утворенню дуги у перемикачах.

У контактних групах вимикачів масло служить для ізоляції як засіб гасіння електричної дуги.

Технічні характеристики оливи для трансформатора

До трансформаторного масла пред’являються особливо високі вимоги, адже матеріал повинен забезпечувати надійну роботу агрегату, а його склад повністю відповідатиме умовам експлуатації.

Усі оливи для трансформаторів повинні мати відмінні електроізоляційні характеристики. Їхня діелектрична здатність залежить безпосередньо від присутності механічних волокон і води. Наявність рідини та механічних домішок має бути повністю виключено, оскільки інакше знизяться електроізоляційні властивості.

Для трансформаторної олії важливо зберігати свою плинність у процесі експлуатації під впливом негативних температур, тому температура застигання рідини має перевищувати -45°С (у південних регіонах допустимий показник до -35°С). Найменша в’язкість при температурі спалаху 95-150°С (для різних марок олії) забезпечує ефективне відведення тепла.

Ще однією важливою характеристикою трансформаторної олії є його окисна стабільність – здатність матеріалу зберігати свої властивості у процесі тривалої експлуатації. Цей параметр забезпечується завдяки наявності антиокислювальної присадки. Її ефективність залежить від рівня взаємодії з продуктами реакції окислення вуглеводнів.

Одержання високої міцності досягається завдяки в’язкості рідини, тому в’язкість є важливою характеристикою трансформаторного масла. Щоб масло коректно працювало і як охолодне середовище в трансформаторі, і як середовище для рухомих елементів приводів вимикачів, воно не повинно бути занадто в’язким. А якщо ні, то вимикачі не розірвуть електричну дугу, а охолодження виявиться недостатнім.

 

Купити трансформаторну олію у нашому магазині

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.