Мастила Теплоносії
Завдяки використанню масел-теплоносіїв у відкритих та закритих контурах нагрівальних систем з інтенсивною примусовою циркуляцією у рази підвищується ефективність систем та знижуються виробничі витрати. Справа в тому, що дані рідини дозволяють отримати досить високі температури нагрівання при мінімальному тиску.
Олії-теплоносії: як використовують?
Багато хімічних процесів, а також окремі способи виробництва синтетичного волокна ґрунтуються на використанні рідких теплоносіїв, які мають особливі хімічні, реологічні та теплофізичні характеристики. На багатьох таких підприємствах успіхом користуються нетоксичні нафтові теплоносії. Дані олії відрізняються високою температурою самозаймання та термічною стабільністю.
Оливи-теплоносії знайшли своє застосування у найрізноманітніших системах. Незамінні вони для повітронагрівачів, масляних термостатів, термомасляних котлів та багато іншого.
Порівнюючи теплоносії з парою або водою, можна відзначити такі переваги перших:
- широкий робочий діапазон температур (60-400°С);
- для одного нагрівача діапазон потужності може становити до 45 МВт;
- тепло розподіляється оптимально, відсутнє теплове випромінювання;
- висока точка кипіння олії дозволяє йому циркулювати у системі практично без тиску;
- в опалювальному або іншому устаткуванні, де застосовується рідкий теплоносій, не з’являється корозія;
- немає необхідності попередньо готувати олію для використання;
- не слід використовувати котли високого тиску;
Масло-теплоносій – це продукт глибокої переробки нафти, в якому завдяки технологічному процесу утворюється велика кількість ароматичних вуглеводнів. Для зручності позначення масел даної групи часто використовується абревіатура АМТ (ароматизоване масло-теплоносій), після якої слідує цифра, що вказує на приблизну допустиму температуру при тривалому використанні (наприклад, АМТ-300).
На ринку представлений широкий асортимент синтетичних та мінеральних теплоносіїв вітчизняного та імпортного виробництва, призначені для закритого (безповітряного) або відкритого (подвійний котел, ванна) контуру. Діапазон робочої температури теплоносія, що використовується, досить великий, тому для правильного вибору масла слід враховувати, в першу чергу, відповідні технологічним процесам виробництва температури. Дотримання всіх рекомендацій дозволить теплоносія прослужити досить тривалий термін. При цьому важливо розуміти, що практика показує взаємозв’язок тривалості використання олії з наявністю або відсутністю в системі перепадів температури, рівномірності нагрівання різних елементів системи, відсутності в камері розширення контакту з повітрям.