decor

Редукторні оливи мінеральні та синтетичні

 

Редукторні (мінеральні та синтетичні) олії застосовуються в зубчастих передачах широкого парку промислового обладнання, прямозубих, косозубих, планетарних, черв’ячних передачах, відкритих та закритих важко навантажених редукторах.

Вимоги до редукторних олій

З моменту становлення всіх галузей промисловості застосовувалися різноманітні види механічних передач, основним завданням яких була зміна та передача моменту, що крутить. Найбільш поширеним пристроєм такого типу є редуктор – агрегат, що збільшує момент, що крутить, і знижує частоту оборотів.

Сьогодні складно уявити роботу будь-якого підприємства без використання редукторів, що знайшли своє застосування майже у всіх галузях і здатних експлуатуватися за різних умов.

Прагнення збільшити обсяги виробництва та бажання збільшити економічну ефективність є головними драйверами технологічного прогресу галузей і, як наслідок, обладнання, що використовується. Удосконалення техніки, у свою чергу, породжує нові вимоги до мастильних матеріалів, що застосовуються в редукторах.

Характеристики редукторних олив

Сучасні якісні редукторні оливи повинні мати наступні характеристики:

  • захист від зношування;
  • захист від задира;
  • стабільна в’язкість у робочому діапазоні температур;
  • висока термоокислювальна здатність;
  • покращені антипінні та деемульгуючі властивості;
  • сумісність із матеріалами;
  • посилений захист від корозії.

Згідно зі статистикою близько 30% обладнання виходить з ладу через використання невідповідних робочих рідин. Наші фахівці допоможуть підібрати якісну редукторну олію, враховуючи умови експлуатації та вимоги конкретного обладнання.

Класифікація редукторних олій

Так само як і більшість інших індустріальних мастильних матеріалів, редукторні олії класифікуються за ступенем в’язкості та експлуатаційними характеристиками.

Класифікація по в’язкості

Найчастіше за ступенем в’язкості розділяють редукторні олії згідно з класифікацією ISO. Також на практиці зустрічається градація за класифікаціями AGMA та SAE J306.

Класифікація за експлуатаційними характеристиками

Головним міжнародним стандартом, завдяки якому всі редукторні олії класифікуються за рівнем експлуатаційних властивостей, вважається стандарт Німецького інституту стандартизації DIN 51 517, який складається з трьох частин:

Ø Частина 1 (тип С) – Базові олії, які мають присадок у складі.

Ø Частина 2 (тип CL) – До складу базових олій включені антиокислювальні та антикорозійні присадки.

Ø Частина 3 (тип CLP) – Базова олія з характеристиками CL доповнюється протизадирними присадками (до основних позицій можна віднести Opet Optima 150/ Optima 220/ Optima 320, SUNOCO SUNEP GEAR OIL 150 / SUNEP GEAR OIL 220 / SUNEP GEAR OIL 320).

Як вибрати редукторну олію?

Купити якісне редукторне мастило – це означає істотно знизити ризики і фінансові втрати, пов’язані з простоєм обладнання, що вийшло з ладу. Гарантувати відведення тепла, робочого осаду та забруднень, мінімізувати зношування, а також зменшити тертя дозволить коректно підібране масло для редуктора. Наші фахівці допоможуть вибрати необхідні мастильні матеріали, враховуючи не тільки ступінь в’язкості, але також ряд інших параметрів, а саме:

  • Діапазон робочих температур. У промислових редукторах ступінь прогріву олії в залежності від типу системи, а також умов експлуатації може коливатися в межах 20-150°С. Варто враховувати, що з використанні редуктором мінерального масла температура останнього має перевищувати 75-80°С.
  • Зміна параметрів у момент охолодження. У момент зниження температур знижується і плинність рідини, але при цьому синтетичні та напівсинтетичні олії зберігають свою початкову консистенцію набагато краще за мінеральні.
  • Швидкість старіння. Під старінням олії мається на увазі зміна його структури під впливом продуктів зносу, забруднень, іржі, води та пилу.
  • Ступінь спінювання. Завдяки наявності присадок можна зменшити кількість піноутворення.
  • Рівень захисту від корозійної руйнації сталі та кольорових металів. Даним параметром регулюється вміст синтетичних антиокислювальних присадок. Їх наявність свідчить про безпеку металевих вузлів та агрегатів.

Знання подібних тонкощів допоможе у виборі правильної редукторної олії, яка зможе зберегти вузли та механізми техніки, тим самим покращуючи її роботу.

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.