decor

Низькотемпературні мастила

 

Промислове обладнання експлуатується в різних умовах і часто цілий рік. Його зносостійкість безпосередньо залежить від грамотного вибору та правильного використання мастильних матеріалів, які необхідні для обслуговування технологічних вузлів.

Справжнім випробуванням для механізмів може стати робота у холодні сезони на свіжому повітрі. Стандартні мастильні матеріали не здатні витримати випробування зниженими температурами: на морозі вони загусають і перестають надходити у вузли тертя. Якщо ж взяти малов’язкі олії, то вони просто витікають і не зможуть забезпечити належного протизносного захисту. В даному випадку необхідно використовувати спеціальні низькотемпературні мастила, які характеризуються стабільним рівнем в’язкості.

Сфера використання низькотемпературних мастил

Низькотемпературні мастила здатні зберігати свої властивості навіть за температур до -50°С, а окремі види витримують порядку -80°С. Використовуються такі склади у північних регіонах. Потребують обробки морозостійкими матеріалами також і вузли рефрижераторів, морозильного обладнання та інших холодильних установок.

Змащення наносяться на:

  • підшипники ковзання та кочення, їх напрямні;
  • відкриті та закриті зубчасті передачі;
  • високоточні, автомобільні механізми;
  • кріогенне обладнання;
  • пневмоприводи, троси керування;
  • гнучкі вали;
  • вузли спортивного обладнання;
  • механізми, що потребують мінімального пускового моменту.

Склад низькотемпературних мастил

Процес виготовлення низькотемпературних мастил полягає у загущуванні синтетичних або нафтових масел невеликою кількістю кальцієвих, літієвих або інших видів мил.

Для збереження властивостей мастильного матеріалу при негативних температурах у ньому не повинні міститися смолисті компоненти, які втрачають на морозі пластичність. Також у складі низькотемпературних мастил неприпустимо наявність «важких» компонентів типу графіту та молібдену, оскільки вони при негативних температурах стають більш крихкими та піддаються неприродній деформації. За таких умов тверді мастильні речовини стають причиною появи подряпин, задир та інших механічних пошкоджень.

Для підвищення ефективності мастила деякі виробники виключають зі складу олії гідрокрекінгу та мінеральні олії.

Характеристики низькотемпературних мастил

Як випливає з назви, низькотемпературні мастила повинні зберігати свою змащувальну здатність при негативних температурах. Крім цього такі склади також повинні володіти високими протизадирними, консерваційними та протизносними властивостями. У них відмінна механічна, колоїдна та антиокислювальна стабільність. Ці мастила термо- та водостійкі.

 

На вітчизняному ринку найбільш ходовою позицією низькотемпературного мастила є BECHEM Berulub FG-H 2 EP. У нас ви також можете знайти різні робочі рідини за вказаними критеріями і з урахуванням особливостей експлуатації агрегатів і механізмів. Важливо пам’ятати, що від правильності вибору та використання мастильних матеріалів безпосередньо залежить довгостроковість та ефективність роботи машини, тому при будь-яких питаннях або сумнівах, завжди звертайтеся до наших фахівців. Тут вам завжди дадуть грамотну консультацію та допоможуть з вибором!

decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.