decor

Мастила

Пластичні мастила є видом робочих матеріалів, завдяки якому можна забезпечити техніці продуктивну і довговічну експлуатацію. Це спеціальний склад, заснований на базовій олії та загуснику. Особливістю мастила є здатність змінювати свій агрегатний стан за різних умов. При невеликих навантаженнях та звичайній температурі цей склад має властивість твердого тіла. Це означає, що матеріал не змінює своєї первісної форми. Якщо ж докласти більшого зусилля, мастило почне деформуватися, потече як рідина, а після припинення впливу знову застигне.

Головним призначенням використання будь-якого мастила вважається зменшення зносу поверхонь дотичних деталей і, як результат, збільшення терміну служби елементів механізмів. Змащення швидше навіть упорядковують сам процес взаємодії двох поверхонь, що труться, виключаючи заклинювання елементів, перешкоджаючи попаданню агресивних рідин, пар, абразивних частинок, газів та інше. Мастила, здатні не змінювати параметрів протягом усього терміну експлуатації вузла тертя, вважаються умовно «вічними» (закладаються один раз на весь час роботи техніки) або довгопрацюючими (період заміни дуже великий).

Практично всі мастила мають антикорозійні властивості. Крім цього спеціальні консерваційні мастила чудово захищають металеві елементи системи у процесі транспортування та при тривалому зберіганні. Ущільнювальні мастила володіють покращеними герметизуючими характеристиками порівняно з маслами, тому їх часто застосовують у механізмах та обладнанні для герметизації різних зазорів.

Є також цілий ряд мастил спец призначення, які можуть, наприклад, збільшити коефіцієнт тертя, провести струм, забезпечити роботу машини в умовах глибокого вакууму, радіації та багато іншого. Всі ці властивості складів досягаються шляхом запровадження відповідних присадок у певну основу. Ці добавки підвищують захисні, протизносні, антифрикційні, в’язкі, протизадирні та адгезійні характеристики мастил. Багато присадки функціональні, тобто. здатні покращити одразу кілька показників.

Класифікація мастил

1) За ступенем в’язкості всі мастила поділяються на дев’ять класів залежно від діапазону пенетрації.

2) За консистенцією:

  • тверді;
  • пластичні;
  • напіврідкі.

3) За складом:

  • Мильні мастила (алюмінієві, кальцієві, барієві, літієві, натрієві). Як загусник використовуються солі вищих карбонових кислот (мила), які надають мастилу ті чи інші характеристики.
  • Неорганічні мастила. Згущувачем виступають термостабільні високодисперсні неорганічні речовини.
  • Органічні мастила. Виготовляються завдяки використанню термостабільних високодисперсних органічних речовин.
  • Вуглеводневі мастила. Згущувач – тугоплавкі вуглеводні (природний або синтетичний віск, парафін, церезин тощо).

4) Залежно від сфери застосування:

  • антифрикційні мастила (знижують знос елементів вузла тертя);
  • ущільнювальні мастила (герметизують зазори);
  • консерваційні мастила (зменшують ризик виникнення корозійного руйнування металевих деталей);
  • канатні мастила (застосовуються під час роботи сталевих канатів).

 

Вибираючи мастило, необхідно враховувати не тільки його склад і характеристики, спосіб експлуатації, а також сумісність з іншими складами, адже в окремих вузлах може залишатися до 30-40% «старого» мастила. Фахівці нашої компанії завжди допоможуть підібрати необхідне мастило для вашого обладнання з урахуванням усіх тонкощів та нюансів роботи техніки.

icon
decor

Залишилися питання чи є пропозиції?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання.
Залиште свій номер телефону і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом 30 хв.