Олива компресорна
Компресорні оливи – це матеріал для змащування компресорів різного типу, що використовуються в різних галузях промисловості. Кваліфікований підбір олії є гарантією ефективної роботи установок, оскільки їх довговічність пов’язана зі стабільним тиском і чистотою олії в компресорі.
Функції
У механізмах компресорів олію використовують для:
- захисту від утворення відкладень;
- підтримання герметичності;
- змащування пар тертя;
- охолодження та підтримання необхідної стабільної температури;
- захисту від коксоутворення.
Характеристики Компресорних олив
Основними характеристиками компресорної олії є:
- в’язкість. Значення цього показника впливає ущільнення зазорів. Чим нижче в’язкість складу, тим вище швидкість руху пар тертя.
- температура займання. Особливого значення дана характеристика має для мастильних матеріалів, що використовуються в поршневому устаткуванні, де робочі деталі дуже сильно нагріваються.
Олії для компресорів залежно від способу виробництва бувають синтетичні та мінеральні. Перші виготовляються з урахуванням синтезованих речовин, другі – це продукт переробки нафти. До складу олії можуть включатися спеціальні присадки, що поліпшують його експлуатаційні якості (стабілізують в’язкість, покращують низькотемпературні властивості, сприяють уповільненню окисних процесів та інше).
Класифікація Компресорних олив
Одним з основних критеріїв підбору мастила для компресорів є умови його експлуатації:
- Перша група. Склади розраховані на помірні навантаження та роботу за температури нижче +160°С.
- Друга група. Відрізняється від попередньої можливості застосування при температурах до +180°С.
- Третя група. Можна використовувати в агрегатах, що працюють при високих навантаженнях із температурою не більше +200°С.
- Четверта група. Застосовується в обладнанні, яке працює з наднавантаженнями в особливо складних умовах, при цьому температура може досягати показника +200°С і більше.
Залежно від сфери застосування мінеральні та синтетичні компресорні олії зі стандартними та подовженими інтервалами заміни поділяють на:
- Олія для поршневих компресорів. Важливим завданням використання складів цієї групи є зниження зносу, зменшення тертя, захист від корозії, а також ущільнення камер стиснення. До такої олії пред’являються особливо високі вимоги, оскільки вона в процесі роботи безпосередньо контактує зі стисненим повітрям. Цей мастильний матеріал дуже стійкий до окислення, не утворює нагару під час нагрівання, а також зберігає свою структуру в широкому температурному діапазоні.
- Масло для гвинтових та роторних компресорів. Основною функцією матеріалу тут є мастило, охолодження та ущільнення. Склади відрізняються м’якими протизадирними властивостями, підвищують зносостійкість механізмів. Оскільки в процесі роботи елементи, що труться, сильно нагріваються, температура загоряння масел даної категорії повинна бути не менше +180°С.
- Олія для турбокомпресорів. Характеризується більш високою стабільністю показників при підвищених температурах.
Щоб купити якісну компресорну олію, яка дійсно вбереже ваше обладнання від поломок, необхідно врахувати безліч нюансів, серед яких умови експлуатації агрегату, передбачувані навантаження, частота використання та, звичайно ж, рекомендації заводу-виробника. Тільки правильно підібраний продукт може забезпечити стабільну роботу компресора. Ось чому для вибору олії ми рекомендуємо звертатися до фахівців, які вміють знаходити оптимальне рішення для кожного випадку.